Muzułmański burmistrz Londynu zakazuje „nagich” reklam. A tyle było zachwytów…

Gdy kilka miesięcy temu Sadiq Khan, mający pakistańskie korzenie i wyznający islam, został wybrany na burmistrza Londynu, była cała masa achów i ochów i zachwytów. Nie trzeba było jednak długo czekać by wyszło jego ortodoksyjne religijne oblicze – oto jednym z pierwszych posunięć jego administracji jest zakaz umieszczania reklam, na których modelki i modele są w jakimkolwiek negliżu. Koniec więc reklam bielizny, strojów kąpielowych – no chyba, że to będzie burkini 😉 .
Zakaz dotyczy miejsc, nad którymi administracja Londynu ma władzę –  w szczególności dotyczy to transportu miejskiego (metra, autobusów itd.)
Oto oficjalny komunikat prasowy burmistrza Sadiq Khana:

„Jako ojciec dwóch nastoletnich dziewcząt, jestem bardzo zaniepokojony tego rodzaju reklamami, które mogą poniżać ludzi, zwłaszcza kobiety i zwiększać u nich poczucie wstydu własnego ciała. Najwyższy czas, żeby to dobiegło końca”. 

Nie mogę uwierzyć, że takie słowa można wypowiedzieć w XXI wieku!

W tym kontekście cieszy ankieta przeprowadzona u naszych sąsiadów i tak 3/4 Niemców uważa, że jest „absolutnie akceptowalne” być nago lub częściowo nago na plaży.
Austriacy, Chorwaci i Hiszpanie uważają podobnie.  Jest jeszcze nadzieja dla Europy…

Site Footer

Sliding Sidebar